ПС 750 кВ “ЗАПОРІЖСЬКА”

ПС 750 кВ “ЗАПОРІЖСЬКА”
  • ТИП ОБ’ЄКТУ: ЕНЕРГЕТИЧНИЙ
  • ЦІЛЬОВЕ ПРИЗНАЧЕННЯ РОБІТ: РЕКОНСТРУКЦІЯ
  • ПЛОЩА: 40,2 Га
  • КІЛЬКІСТЬ СВЕРДЛОВИН: 11 шт.
  • ПРОБУРЕНО: 88 м.

ПС 750 кВ “Запорізька” – ключовий об’єкт південно-східної частини Об’єднаної енергетичної системи України, що забезпечує видачу потужності з найбільшої в Європі Запорізької АЕС та живить електроенергією промисловість та побутових споживачів Придніпров’я.

Для участі в проекті реконструкції, який буде фінансуватися за кошти Уряду Федеративної Республіки Німеччина, було обрано ряд проектних та вишукувальних організацій до яких увійшла компанія «Інженерні Вишукування». Перед нашими фахівцями була поставлена задача у повному оновленні матеріалів топографо-геодезичних та геологічних досліджень.

Підстанція 750 кВ «Запорізька» є однією з двох найпотужніших та «наймолодших» підстанцій Дніпровської ЕС. Введена в експлуатацію у 1986 році. Метою виконання інженерно-геодезичних робіт було отримання топографічних планів масштабу 1: 500 загальною площею 40 гектарів, для заміни високовольтного обладнання 750 кВ і 330 кВ (крім вже раніше замінених вимикачів і трансформаторів струму) та системи електропостачання власних потреб, а також встановлення нового автотрансформатора 750/330/15.75 кВ та нових трансформаторів поперечного регулювання.

Інженерно-геологічні вишукування по об’єкту реконструкції  проведені з метою вивчення геолого-літологічної будови, гідрогеологічних умов і фізико-механічних властивостей ґрунтів. При проведенні інженерно-геологічних вишукувань були виконані наступні види робіт: буріння свердловин, відбір монолітів з свердловин, статичне зондування. Лабораторні дослідження ґрунтів були проведені в сертифікованій лабораторії підприємства.